Przegląd sytuacji na rynku surowców

czwartek, 8 marca 2018

 • Wzrost ryzyka inwestycyjnego w skali globalnej, spowodował umocnienie rynku złota. Kurs tego szlachetnego kruszcu w tym tygodniu kierował się w górną stronę wykresu. Ceny potwierdziły techniczne wsparcie w przedziale 1.300-1.310 USD za uncję. Niewiele brakuje, aby popyt podjął trzecią próbę ataku na maksima cenowe z początku tego roku znajdujące się na poziomie 1.360 USD za uncję. Krzywa MACD jest bliska wygenerowania sygnału kupna i znajduje się powyżej poziomu równowagi.

 

   

  • Przedłuża się tendencja boczna na rynku miedzi. Kurs tego metalu przemysłowego nie potrafi odkleić się od poziomu 7 tys. USD za tonę. Na rynku w dalszym ciągu brakuje impulsów, które byłyby w stanie wprowadzić rynek w dłuższą tendencję w jednym kierunku. W szerszej perspektywie obowiązuje tendencja wzrostowa. Dopiero wybicie kursu ze strefy 6.800-7.200 USD za tonę określi dalsze losy rynku miedzi.

   

    

   • Umocnił się rynek ropy naftowej. Kurs Brent odbił się od poziomu 64,0 USD za baryłkę i podjął próbę testowania maksimum cenowego z 23 lutego br. znajdującego się na poziomie 65,8 USD za baryłkę. W szerszej perspektywie strefą oporu pozostaje obszar 68,0-69,0 USD za baryłkę związany z linią szyi formacji RGR uformowanej na przełomie stycznia i lutego br.

    

     

    Ważne informacje: Nadzór nad Biurem Maklerskim ING Banku Śląskiego S.A., będącym wyodrębnioną organizacyjnie jednostką ING Banku Śląskiego S.A. z siedzibą w Katowicach przy ulicy Sokolskiej 34, sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji. Biuro Maklerskie udostępnia niniejszą publikację nieodpłatnie. Dokument ten jest chroniony zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest powielanie i rozpowszechnianie tego dokumentu bez zgody Biura Maklerskiego.

    Certyfikaty Long

    Nazwa Dźwignia Kupno Sprzedaż % Dzień Obserwowane Trade
    Turbo Long 61,9 na Brent Future 7,9 32,70 33,00 +2,02% Kup
    Turbo Long 56,1 na Brent Future 4,8 53,40 53,70 +1,13% Kup

    Certyfikaty Short

    Nazwa Dźwignia Kupno Sprzedaż % Dzień Obserwowane Trade
    Turbo Short 71,6 na Brent Future 8,5 29,09 29,39 -2,73% Kup
    Turbo Short 79,3 na Brent Future 4,2 59,65 59,95 -1,48% Kup