Warsaw Structured Products Day
Zapraszamy na bezpłatną konferencję on-line o produktach strukturyzowanych!Czytaj więcej

Aktualności

Strona aktualności zawiera m.in. najnowsze informacje dotyczące certyfikatów Turbo.

  • Wszystkie
  • Analizy
  • Artykuły
  • Blog

Artykuły

Zabezpieczanie ryzyka walutowego z użyciem certyfikatów - Humanista na Giełdzie #30

Sprawdź

Artykuły

Czy trading w USA różni się od tradingu na GPW? - Humanista na Giełdzie #29

Poprzez polską giełdę można uzyskiwać ekspozycję na coraz szerszą gamę instrumentów zagranicznych. W dzisiejszym tekście wskażę elementy, na które warto zwrócić uwagę w wypadku tradingu na amerykańskich spółkach z wykorzystaniem certyfikatów Turbo.

Sprawdź

Artykuły

Analiza spółki czy certyfikatu – co ważniejsze? - Humanista na Giełdzie #28

Inwestując z wykorzystaniem certyfikatów Turbo możemy napotkać w pewnym momencie na rozterkę, co właściwie powinniśmy analizować. Czy sam certyfikat będzie wystarczający, czy może ważniejszy jest instrument bazowy? A może oba instrumenty równocześnie? O tym zagadnieniu napiszę w dzisiejszym tekście.

Sprawdź

Artykuły

Overtrading – czym jest i jak w niego nie wpaść - Humanista na Giełdzie #27

Psychologia inwestowania jest obszarem, który nieszczególnie interesuje osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę ze światem inwestycji. Jednak im bardziej nabieramy doświadczenia tym częściej doceniamy rolę, jaką w końcowym sukcesie odgrywa nasza psychika. I zagadnieniem z tego właśnie obszaru jest overtrading, który zostanie omówiony w dzisiejszym wpisie.

Sprawdź

Artykuły

Zamykać, czy pozwalać zyskom rosnąć? - Humanista na Giełdzie #26

Tematyka zabezpieczania lub realizowania zysków jest bardzo istotna z punktu widzenia inwestora krótkoterminowego. Od tego, jakie mechanizmy wprowadzimy do naszego systemu inwestycyjnego, może zależeć cała jego skuteczność. W dzisiejszym wpisie podpowiem, na co zwrócić uwagę przy zarządzaniu zyskownymi pozycjami.

Sprawdź

Artykuły

Czy certyfikaty Turbo przypominają opcje? - Humanista na Giełdzie #25

Niektórym inwestorom rzucają się w oczy podobieństwa pomiędzy certyfikatami Turbo oraz opcjami. W dzisiejszym tekście postaram się więc poszukać punktów wspólnych, akcentując jednak bardzo istotne różnice.

Sprawdź

Artykuły

Ile zysku i ryzyka w naszych transakcjach - im krócej tym lepiej? - Humanista na Giełdzie #24

Inwestowanie krótkoterminowe musi zakładać jakąś formę kontroli ryzyka, ale dobrze, aby zakładało również poziom, w którym zrealizujemy nasze zyski. Dzięki odpowiedniemu planowaniu jesteśmy w stanie lepiej przeanalizować nasz system inwestycyjny i jego rezultaty.

Sprawdź

Artykuły

Nominacje dla ING - prosimy o Wasz głos!

W konkursie Invest Cuffs.

Sprawdź

Artykuły

Inwestowanie w interwale godzinowym - im krócej tym lepiej? - Humanista na Giełdzie #23

Większość inwestorów na rynku koncentruje się na inwestowaniu w dłuższych horyzontach czasowych. Ale zejście na niższe interwały również może mieć swoje zalety. Na jakie wyzwania należy się przygotować w tym środowisku, które jest znacząco różne od inwestowania długoterminowego?

Sprawdź